1. Ana Sayfa
 2. Kredi
 3. Yüksek Kredi Veren Bankalar

Yüksek Kredi Veren Bankalar

Yüksek Kredi Veren Bankalar

Yüksek Kredi Veren Bankalar, genellikle diğer bankalara göre daha kolay kredi veren bankalardır. Miktar olarak yüksek kredi veren bankalar  müşterilerin kredi kullanımı için anında hizmet verebilmektedirler. Bankalar kredi başvurusunda bulunan kimsenin kredi notunu hesaplayarak ilgili kimse için kullandıracağı kredinin risk oranını hesaplamaya çalışmaktadır. Kredi notunun risk derecelendirilmesi ise şöyledir:

 • 1 ile 699 arası en riskli risk grubu
 • 700 ile 1099 arası orta riskli risk grubu
 • 1100 ile 1499 arası az riskli risk grubu
 • 1500 ile 1699 iyi dereceli risk grubu
 • 1700 ile 1900 arası çok iyi dereceli risk grubu

 

Bankalar kredi risk raporu ile kredi kullanmak isteyen müşterilerinin kredi notunu hesaplayarak ilgili kimsenin kredi başvurusunu onaylamaktadır. Bazı durumlarda kredi notu yüksek olan müşterilerine ön onaylı kredi imkanı da sunmaktadır. Ön onaylı kredi imkanı olan kimseler ön onaylı kredilerini mobil bankacılık kullanıyorlarsa mobil bankacalık üzerinden kullanabilecekleri gibi müşterisi oldukları bankanın şubesine giderek de kullanabilmektedir. Bir diğer yüksek kredi çekme yolu ise hizmet alınan bankanın mobil uygulaması üzerinden kredi başvurusunda bulunmaktır. Mobil bankacılık kullanan ilgili kimseler hiçbir belge vermeden kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Her ne kadar kolay yüksek kredi veren bankalar olsa dahi bu durumun kolaylık derecesi direkt olarak kredi notunuz ile alakalıdır.

Yüksek Kredi Veren Bankalar 

Kolay olarak yüksek kredi veren bankalar kredi notu düşük kimselerin başvurabileceği bankalar olmak ile birlikte kredi notu ortalama ve yüksek bir derecede olan kimselerin de yüksek miktarda kredi kullanmak amacı ile aradığı bankalardır. Kolay kredi veren bankalar aynı zamanda yüksek kredi kullandırma potansiyeli olan bankalardır. Bu bankalar diğer bankalara göre kredi kullanma talebine hızlı ve kolay bir geri bildirimde bulunmaktadır. Bankalar kolay kredi kullandırma imkanını daha çok ihtiyaç kredileri için kullandırmaktadır. Taşıt ve konut kredilerinde kredi kullandırılması için daha zor şartlar istenmektedir. Yüksek kredi çekilebilecek kolay kredi kullandıran bankalar ve kredi seçenekleri ise şöyledir:

 • TEB ihtiyaç kredisi
 • N kolay kredi
 • Akbank ihtiyaç kredi
 • Garanti BBVA
 • ING ihtiyaç kredisi
 • Yapı Kredi bankası

Ayrıca bu bankaların yanında kolay ve yüksek miktarda kredi kullanmak isteyenlerin başvurabileceği bir diğer yol da şube şartı istemeyen bankalara kredi başvurusunda bulunmaktır.

 

Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama aracı kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredinizin faizi ile birlikte hesaplanması ve ödeyeceğiniz toplam miktarın belirlenmesi için kullanılabilecek bir araçtır. Bankalar kredi hesaplama aracı hizmetleri sunmaktadır. Bankaların resmi internet sitelerinde bulunan hesaplama araçlarını kullanmak için kullanmak istediğiniz kredi miktarını ve vade sayısını girmeniz gerekmektedir. Ardından aylık taksit tutarı ve faiz oranı görüntülenebilmektedir.

Enpara Tüketici Kredisi

Enpara ihtiyaç kredisi en kolay kullanılabilecek kredilerden bir tanesidir. Enpara QNB Finansbank tarafından sunulan bir hizmettir. Enpara kolay kredi kullanmanın yanında yüksek kredi kullanma imkanı da sunmaktadır. Enpara şubeye gitme şartı olmadan ilgili kimselere kredi imkanı sunmaktadır. Şubenin olmaması ile birlikte kredi kullanmak isteyen kimselerden dosya ücreti ve kredi tahsis ücreti de talep etmemektedir. Enpara ile kredi kullanmak isteyen kimseler Enpara mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Enpara kredi kullanmak isteyen kimselere 1000 TL ile 60.000 TL arası kredi imkanını 60 aya varan vade seçenekleri ile sunmaktadır. Enpara.com’ un uyguladığı faiz oranları ise %1,49’dan başlamaktadır.

Akbank Tüketici Kredisi

Akbank ihtiyaç kredisi, kolay bir şekilde yüksek miktarda kullanılabilecek kredi seçeneklerinden bir tanesidir. Akbank mobil uygulaması olan Akbank direkt uygulaması ile şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Ayrıca Akbank’ın internet sitesi üzerinden de kredi başvuru seçeneği bulunmaktadır. Akbank ihtiyaç kredisi, en kolay kredi kullandıran seçeneklerden biri olduğu gibi en yüksek miktarda ihtiyaç kredisi çekilebilecek kredi seçeneklerinden bir tanesidir. Akbank ihtiyaç kredisi kapsamında 1.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi kullandırılmaktadır. Akbank 60 aya kadar vade imkanı da sunmaktadır. Akbank’ın ihtiyaç kredisine uyguladığı faiz oranı ise %1,65’ten başlamaktadır. İhtiyaç kredisine uygulanan faiz oranı, kredi başvurusunda bulunan kişinin kişisel durumuna, krediyi sigortasız veya sigortalı kullanmasına ve vade oranına göre farklılık göstermektedir.

TEB Tüketici Kredisi

TEB ihtiyaç kredisi, kredi başvurusunda kolay onay alınabilecek bankalardan bir tanesidir. Türkiye Ekonomi Bankası, kolaylıkla yüksek miktarda kredi vermektedir. TEB’den kredi kullanmak isteyen kimseler, TEB şubelerine gidebilecekleri gibi bankanın mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bankanın kullandırdığı kredi miktarı ise 1.000 TL ile 50.000 TL aralığındadır. TEB bankası 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Bankanın %1,25’ten başlayan faiz oranları bulunmaktadır. Faiz oranları ilgili kimsenin kişisel durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. %1,25 faiz oranı  kredi notu 1850 ve üzerindeki müşterileri için geçerli olmaktadır.

ING Bankası Tüketici Kredi

ING ihtiyaç kredisi, en uygun ve yüksek miktarda kredi kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği önemli seçeneklerden bir tanesidir. ING Bankası ihtiyaç kredisine başvuru yapmak isteyen kimseler ING şubelerine giderek başvuruda bulunabilecekleri gibi ING’nin mobil uygulaması üzerinden veya internet sayfasından da kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bankanın sunduğu bir diğer hizmet de tekno kredi hizmetidir. Teknosa mağazasından yapacağınız teknolojik ürünler için ING Bank 500 TL ile 9.000 TL arası kredi kullandırmaktadır. Teknocell kredi başvurusu, internet üzerinden yapılabileceği ve SMS ile yapılabilmektedir. Ayrıca Teknosa mağazalarından da kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kampanya şartlarına göre ING faizsiz kredi de kullandırmaktadır. Faizsiz kredi kampanyası için gerekli olan şartlar ise şöyledir:

 • 3500 TL ve aşağı fiyatlı alışverişlerde en fazla 12 ay vade olması gerekmektedir.
 • 3500 TL ve üstü alışverişlerde ise en fazla 6 ay vade olması gerekmektedir.

Bu şartlar dışındaki alışverişlerde %1,64’ten başlayan faiz oranları uygulanmaktadır.

ING Bank ihtiyaç kredisi ise 1.000 TL ile 50.000 TL arasında, 60 ay vade imkanı ve %1,19’dan başlayan faiz oranları ile kullandırılmaktadır.

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi

Garanti BBVA tüketici kredisi, Garanti Bankası internet sayfasından ve Garanti BBVA mobil uygulaması ile hesaplanabilmektedir. Garanti BBVA en kolay kredi ve en yüksek miktarda kredi kullandıran bankalardan bir tanesidir. Garanti BBVA 1.000 TL ile 100.000 TL arası kredi kullandırmaktadır. Garanti Bankası 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Garanti BBVA’nın uyguladığı faiz oranı ise %1,24’ten başlamaktadır. Bununla birlikte bu oran ilgili kimsenin kişisel durumuna ve kredi risk raporuna göre farklılık göstermektedir. Garanti BBVA kredi başvurusunda bulunmak isteyenler başvuruyu Garanti şubeleri ve internet bankacılığı kanallarından yapabilmektedir.

 

N Kolay Tüketici Kredisi

N kolay ihtiyaç kredisi, yüksek miktarda kredi kullanılabilecek bir diğer seçenektir. N Kolay kredi hesaplama işlemi, N Kolay internet sayfası üzerinden yapılabilmektedir. N Kolay ihtiyaç kredisi kapsamında 1.000 TL ile 30.000 TL arası kredi imkanı sunulmaktadır. Ayrıca 60 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır. N kolay kredi seçeneğinde uygulana faiz oranı ise %1,89’dan başlamaktadır. Bankanın yüksek kredi veren bankalardan biri olmasının sebebi kredi şartlarının diğer bankalardan daha hafif olmasıdır. Banka kredi notu düşük olan kişilere dahi bu aralıkta kredi kullandırabilmektedir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap