İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kredi
  3. Yüksek Kredi Çekmenin Yolları (Güncel Yöntemler)

Yüksek Kredi Çekmenin Yolları (Güncel Yöntemler)

Yüksek Kredi Çekmenin Yolları

Yüksek kredi çekmenin yolları, öncelikle kredi notunuzu yükseltmekten geçer. Kredi notunuzun yüksek olması durumunda çekeceğiniz kredinin tutarı da yükselecektir. Bankalar kredi kullandırırken, aldığı krediyi geri ödeyebilecek kişilerin kredi kullanmasını ister. Aksi halde kredi ödemelerinde sıkıntı yaşanacaktır. Bankaya kredi taksitlerinin ödenememesi durumunda ise kişilerin kredi notu daha da düşer.Kişilerin yüksek kredi kullanmaları için yapmaları gereken, bankaların kredi verme konusundaki kriterlerini inceleyerek buna göre yöntemler belirlemek olmalıdır.

Kredi Kartı Kullanın!

Kredi Kartı kullanımı, Yüksek Kredi Çekmenin Yolları nı size tek tek açacaktır. Kredi notunun artmasına bağlı olarak daha fazla kredi çekmenizin önü açılır. Ayrıca kredi kartı kullanmak, bankanın müşteriyi tanımasını sağlayacağından kredi işlemlerinde kolaylık sağlanmasına neden olur. Kredi kartının ilk alımı sırasında bakiyenizi bankanın belirlemesine izin vermelisiniz. Banka tarafından belirlenecek bakiyeniz ile yapacağınız alışverişlerde, ödemelerinizi zamanında yapmaya dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede kartınız işler ve kredi notunuz yükselir.

Kredi kartı kullanımında kişiler, bankaya asgari ödemeyi yapabilir. Asgari ödeme yapılması durumunda kredi notu düşmez. Ancak kişilerin yapacakları asgari ödeme, 2 ayı geçmemelidir. Kişiler, 2 ayda bir kart borcunu yenilemelidir. Bu sayede banka kredi notunu yükseltecek, kredi kullanımı kolaylaşacaktır. Bunun yanı sıra kredi kartı kullanımlarında nakit çekimden çok alışveriş amaçlanmalıdır. Nakit çekim, kişinin sıklıkla nakit sıkıntısı yaşadığı yönünde bir izlenim bırakır. Bu nedenle nakit çekim durumunda banka, kişinin kredi notunu düşürebilir. Ancak kartın alışveriş amacıyla kullanılması ve ödemelerinin zamanında yapılması, kart sahibinin kredi notunu yükselterek yüksek kredi meblağlarına ulaşılmasını sağlar.

Gelir Beyanından Çekinmeyin!

Gelir beyanı ile kredi notu yükseltmek mümkündür. Sıklıkla çalıştığınız bankaya giderek gelir beyanında bulunmanız, maaşınızın garanti olduğu izlenimini uyandırır. Ayrıca 5.000 TL ve üzeri maaş alımlarında gelir beyanı, kredi tutarını fazlasıyla etkiler. Kişilerin ayrıca kira veya ek iş gibi gelirleri de beyan etmesi gerekmektedir. bu sayede bankalar, verecekleri kredilerin geri ödeneceğinden emin olur. Kredi ödemelerinin zamanında yapılacağından emin olan banka, kredi vermekten çekinmez. Bunun yanında gelir beyanı, kişilerin farklı kredi çeşitlerine yönelmesine de yardımcı olur. Bu kapsamda kişiler, yapacakları işe göre farklı kredi çeşitlerinden yararlanabilir, kredi için istenen teminatları göstermek zorunda kalmayabilir. Ancak bunlar banka inisiyatifinde gerçekleşen durumlardır. Bazı bankalar, gelir ne kadar yüksek olursa olsun teminat talep edebilmektedir.

Bankalara Birden Fazla Başvuru Yapmayın!

Yüksek Kredi Çekmenin Yolları (Yöntemleri) arasında en ince noktalarda biridir bu, kredi için birden fazla  bankaya müracaat etmek kredi notunu düşüren etmenler arasında yer almaktadır. bankalar, yapılan kredi müracaatlarını reddettikçe kredi notunuz düşer. bu başvuruların SMS, internet ya da şubeden yapılması durumu değiştirmez. Hangi kanalı kullandığınız önemi olmamakla birlikte, kredi kullansanız da, kullanmasanız da, başvuru durumunda kredi notunuz düşürülür. Bankanın kredi talebinizi olumlu yanıtlaması durumunda da kredi notunuz az da olsa düşer. Bu nedenle bankalardan kredi kullandıktan sonra kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, aldığınız kredinin taksitlerini zamanında ödemeniz gerekmektedir.

Başvurular sırasında kredi çıkması halinde, kredi kullanmayı onaylamazsanız, kredi notunuzun akıbeti bankadan bankaya değişiklik gösterir. Bazı bankalar, kredi çıkması durumunda kişi onaylamazsa dahi kredi notunu düşürmektedir. Ancak bazı bankalar için bu işlem kayda geçmez, dolayısıyla Findeks tarafından görülmez. Kredi notunu belirleyen Findeks, yapılan işlemi görmediğinden kredi notu değişmemiş olur.

Kullanmadığınız Hesapları Kapatın!

Boş hesapların kapatılması, bankaları gereksiz meşgul etmediğinizi gösterir. Ayrıca boş hesapların sayısının fazla olması, banka gözünde kötü bir intiba yaratmanıza neden olacaktır. mümkün olduğunca az hesap kullanmak, sizin planlı hareket eden bir insan olduğunuzu düşündürür. Ayrıca her banka, hesaplarının durumunu görebildiği kişilere kredi vermeyi tercih eder. Bu nedenle hesaplarınızı tek bankada toplamanız, bankanın hesaplarınıza hakim olmasına yardımcı olacaktır. bu güvenle bankanın size vereceği kredi tutarında yükselme görülür. Ayrıca tek bankayla çalışarak bankanın sizi tanımasını sağlayabilir, sadakat kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatları Verin!

Fatura ve ödemeler için otomatik ödeme talimatı ile kredi notunun yükseltilmesi mümkündür. Kişilerin bu hamleleri, banka gözünde müşterinin sözüne sadık ve planlı biri olduğu izlenimini uyandırır. Özellikle otomatik ödeme talimatı verdiğiniz hesabın hiç boş kalmaması, hesabınızın ödemelere açık olması durumlarında, banka tarafından kredi notunuzun yükselmesi sağlanır. Bu şekilde yapacağınız 1 yıllık çalışma ile yüksek rakamlarla kredi kullanabilirsiniz.

Kefil ve Teminat Gösterin!

Yüksek Kredi Çekmenin Yolları arasında en garantili yöntemlerden biride Kefil  ve teminat ile kredi yükseltmektir. Özellikle konut kredilerinde kullanılmaktadır. İhtiyaç kredilerinde de verilecek kredi tutarında artışa neden olacak bu hamle, kişilerin banka gözünde güven oluşturmasını sağlar. Ancak göstereceğiniz kefilin bankalarla arasında sorun olmaması, kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Göstereceğiniz teminat ise, bankadan talep ettiğiniz krediyi tüm giderleri ile karşılayacak değerde olmalıdır. Özellikle konut ve araç kredileri için gösterilecek teminatlarda bu koşul geçerlidir. kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve faizleri karşılayacak değerde teminat, sizin üzerinize olmalıdır. Bu şekilde yüksek kredi miktarlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca evli kişiler için banka teminatına dair eşten yazılı izin gerekmektedir.

Banka Konusunda Seçici Davranın

Yüksek Kredi Çekmenin yolları (yöntemleri) arasında seçicilikte ön plandadır, her bankaya yüksek kredi başvurusunda bulunmayınız, şayet bir banka sizi reddederse diğer bankaların gözünde otomatik olarak eksi puan alacaksınız o yüzden bu konuda ince eleyip sık dokumanız lazım. Tek atımlık hakkınız vardır böyle yüksek kredi başvurularında, bizde sizler için Yüksek Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı hazırlayarak yardımcı olmaya çalıştık, belirtilen yazıya giderek hangi bankayı seçeceğinize iyi karar vermenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap