İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kredi
 3. Yaşlılara Kredi Veren Bankalar

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar

Yaşlılara kredi veren bankalar

Yaşlılara kredi veren bankalar, 80 yaş üst sınırını aşmamış olan kişilere kredi kullandırırlar. 80 yaşını aşmamış olan kişiler, yaşlılara kredi olanağı sunan bankalara başvuru yaparak, belirli limitler üzerinden kredi kullanabilirler. Kredi kullanımı için kişinin emekli maaşı alıyor olması gerekmektedir. Şartlar arasında aylık gelire sahip olmak ve 80 yaşını aşmamış olmak yer alır. Kişinin aylık bir geliri yoksa her hangi bir taşınamaz malı teminat olarak bankaya sunulabilir. Yaşlılara yönelik sunulan kredi başvuruları için yaşlılara kredi kullandıran bankaların şubelerine gidilmelidir. Yaşlılara kredi kullandıran bankaların hangileri olduğunu, bu bankaların kredi özelliklerini ve bankalara yapılacak başvurunun yollarını, evrakları, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar Listesi

Yaşlılara kredi kullandıran bankalar sıralaması içerisinde düşük faiz oranları ile kredi kullandıran ve avantajlı koşullara sahip olan bankalar yer alır. Yaşlılara kredi veren bankalar şu şekilde sıralanır:

 • ING Bank
 • Aktif Bank
 • Deniz Bank
 • Fibabank
 • Vakıflar Bankası

Bu bankaların şubelerine başvuru yapılarak, yaşlılara yönelik sunulan ihtiyaç kredisi koşullarından yararlanılır. Başvuru sırasında emekli maaşı belgesi veya teminat olarak gösterilebilecek mala ilişkin belge şubelere götürülmelidir. Aynı zamanda bankalardan kredi kullanmak için 80 yaşının aşılmamış olması gerekir.

ING Bank’ta Yaşlılara Kredi Veren Bankalar arasında

ING Bank’ın yaşlılara özel kredisi, 80 yaşını aşmamış olan kişiler için sunulur. ING Bank’ın yaşlılara yönelik sunduğu ihtiyaç kredisinin özellikleri şu şekilde sıralanır:

 • ING Bank yaşlılara yönelik 15 bin tl tutarında ihtiyaç kredisi sunar.
 • Bu kredi üzerinden sunulan vade olanağı ise en fazla 3 yıl olarak belirlenir.
 • Kredi limiti üzerinden uygulanan faiz oranı % 1,99 olarak belirlenir.

80 yaşını aşmamış olan ve emekli maaşına sahip olan kişiler ING Bank’ın yaşlılar için sunduğu krediye başvuru yapabilirler. Aylık gelire sahip olmayan kişiler bankaya her hangi bir mal üzerinden teminat sunmalıdır.

Aynı zamanda, yaşlılara kredi kullandıran tüm bankalara yapılan başvuru taleplerinin onaylanması için, kişilerin kredi notları düşük olmamalıdır. Bankacılık sisteminde yasal takipte borcu bulunan ve kredi kartı borçları uzun süre ödenmemiş olan kişiler, yaşlılara sunulan kredi koşullarından faydalanamazlar.

Aktif Bank’tan Yaşlılara Kredi

Aktif Bank’ın yaşlılara özel kredisi, Akif Bank şubelerine yapılan başvuru sonrası kullandırılır. Aktif Bank’ın yaşlılara yönelik sunduğu ihtiyaç kredisinin özellikleri şu şekilde sıralanır:

 • Aktif Bank’ın yaşlılara yönelik sunduğu kredinin üst limiti 60 bin tl olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi limiti üzerinden 60 ay vade olanağı sunulur.
 • Kredi üzerinden uygulanan faiz oranı ise % 2.50 olarak belirlenmiştir.

Bu krediden yararlanabilmek için 80 yaşını aşmamış olmak gerekmektedir. Kredi başvurusu Aktif Bank şubelerine, nüfus cüzdanı ve emekli maaşı belgesi ile yapılır. Emekli maaşı olmayan kişiler, kredi başvurusu için teminat göstermelidir.

Denizbank’tan Yaşlılara Kredi

Denizbank’ın yaşlılara özel kredisi, Deniz Bank şubelerine yapılan kredi başvurusu onayı sonrası kullandırılır. Denizbank’ın yaşlılara kredi seçeneği olarak sunduğu ihtiyaç kredisi özellikleri şu şekilde sıralanır:

 • Denizbank’ın yaşlılar için sunduğu ihtiyaç kredisi % 2.25 faiz oranı uygulaması ile kullandırılır.
 • Kredinin taksitleri, kişinin aylık gelirinin yarısını geçmeyecek şekilde ayarlanır.
 • Bu ayarlama sonucu hesaplanan toplam rakam üzerinden kredi üst limiti belirlenir. Bu limit üzerinden kişiye kredi kullandırılır.

Denizbank’ın yaşlılara yönelik kredilerinden faydalanmak için gelir belgesine veya kredi için teminat olarak gösterilebilecek bir mal varlığına sahip olunması gerekir. Aynı zamanda kişi 80 yaşını aşmamış olmalıdır. Bu koşullar sağlanıyor ise Deniz Bank şubelerine kredi kullanımı için başvuru yapılır.

Fibabank’tan Yaşlılara Kredi

Fibabank’ın yaşlılara özel kredisi kullanılırken 80 yaşının aşılmamış olması gerekir. Fibabank’ın yaşlılar için kullandırdığı ihtiyaç kredisinin özellikleri şu şekilde sıralanır:

 • Fibabank’ın yaşlılara özel ihtiyaç kredisi aylık ödemeleri, emekli maaşının yarısını aşmayacak şekilde belirlenir.
 • Aylık ödeme miktarı belirlendikten sonra kullanılabilecek toplam kredi limiti ortaya konur.
 • Bu kredi limiti üzerinden yaşlılara yönelik ihtiyaç kredisi kullandırılır.
 • Örneğin, emekli maaşı 1.500 tl olan bir kişi aylık 700 tl taksitler üzerinden 12 bin tl’lik kredi kullanabilir. Bu kredi üzerinden sunulan vade süresi ise 20 ay olarak belirlenir.

Fibabank’ın yaşlılara özel kredilerinden faydalanmak için emekli maaşına sahip olmak gerekir. Emekli maaşı cüzdanı veya gelir belgesi banka şubesine iletilebilmelidir.

Vakıflar Bankası’ndan Yaşlılara Kredi

Vakıflar Bankası’nında  yaşlılara kredi veren bankalar arasında olduğunu biliyoruz, bu bankadan kredi almak için Vakıflar Bankası şubelerine başvuru yapılmalıdır. Bankanın yaşlılara yönelik özel olarak hazırladığı ihtiyaç kredisinin özellikleri şu şekilde sıralanır:

 • Vakıflar Bankası’nın yaşlılara özel kredisi için belirlediği üst limit 20 bin tl olarak şekillenmiştir.
 • 20 bin tl kredi kullandıran banka, 36 ay vade süresi olanağı sunar.

Bu kredi koşulundan yararlanabilmek için kişi, 80 yaş sınırı aşmamış olmalıdır. Aynı zamanda emekli maaşı belgesi veya teminat, banka kuruluşuna gösterilebilmelidir. Yaşlılara yönelik kredi olanağı sunan tüm bankalar başvuru sırasında gelir belgesi veya teminat belgesi talep ederler.

Yorum Yap

Yorum Yap